بیداری اسلامی درآذربایجان وباکو

بیداری اسلامی درآذربایجان- روز بزرگ مردمی و دستگیری 43 نفر در باکو

این بارنوبت دیکتاتور آذربایجان
وزارت کشور این جمهوری با صدور بیانیه ای تعداد افراد بازداشت شده در اعتراضات روز جمعه را 43 نفر اعلام نمود.

خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز گزارش داده است، در تظاهرات روز جمعه جمهوری آذربایجان در باکو 43 نفر از جوانان معترض دستگیر شده اند .  

تعدادی از جوانان معترض در باکو با انتشار مطالبی در فیس بوک روز جمعه را "روزبزرگ مردمی" نام نهاند و با شرکت در تظاهراتی به سیاست های دولت الهام علی اف رئیس جمهوری این کشور اعتراض کرند

وزارت کشور این جمهوری با صدور بیانیه ای تعداد افراد بازداشت شده در اعتراضات روز جمعه را 43 نفر اعلام، اما درعین حال ادعا کرده است که این افراد پس از بازجویی آزاد شده اند.

وزارت کشور آذربایجان معترضان را به برهم زدن نظم عمومی و بی اعتنایی به پلیس متهم کرده است.

خبرنگار رویترز گزارش داده که روز جمعه نیروهای پلیس و ماموران لباس شخصی درنزدیک دانشگاه مرکزی باکو جوانان را یکی یکی متوقف و آنها را سوار بر یک اتوبوسکرده و به مکانی نامعلوم می برده اند.

یکی از رهبران معترضین که از افشای نامش خودداری کرده در گفتگو با این خبرگزاریگفته است که برخی از فعالان در تظاهرات روز جمعه با پوشیدن تی شرت های قرمز شعارهای ضد دولتی می داده اند.

یکی از معترضان از برنامه جوانان این کشور برای برقراری اعتراضات در آینده نیزخبر داده است. حزب مخالف مساوات نیز اعلام کرده که درخواست آنها برای تظاهرات امروزدر باکو، مورد تائید وزارت کشور قرار نگرفته اما آنها بر آن هستند تا آن را برگزارنمایند.

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای خشونت علیه تظاهرات کنندگان را محکوم کرده،تظاهراتی که به طور مسالمت آمیز برای بیان دیدگاهها بودهاست.

   
/ 2 نظر / 6 بازدید
آراز

تو توهم زندگی نکنید

احسان

سلام خسته نباشید امیدوارم این حرکت در آذربایجان گسترده تر شده و مردم آذربایجان (آران) به هویت اصلی خود برگردند و این شعر مولانا شامل حالشان شود که فرمود هرکو دور ماند از اصل خویش بازجوید روزگار وصل خویش