ناکامی فتنه«العربیه»علیه مختار درمصر و لبنان

ناکامی فتنه«العربیه»علیه مختار درمصر و لبنان

 

 

 

هم اکنون نسخه کامل هر چهار بخش از دوبله عربی سریال مختار ثقفی با مراجعه به نشانی www.ifilmtv.com ـ بخش شاهد ـ در اختیار بینندگان کشورهای گوناگون قرار گرفته است تا این اثر فاخر تلویزیون ایران را مطابق با افق کشورهای خودشان در ساعت های مناسب ببینند.

در همین راستا، مدیر روابط بین الملل شبکه فیلم و سریال عربی در گفت وگو با «تابناک» اظهار داشت: بیشترین شمار بازدید کنندگان سریال مختار در سایت شبکه فیلم و سریال عربی، اتباع کشورهای عربستان، عراق، مصر، بحرین، لبنان، آمریکا، انگلستان، کویت، امارات، کانادا، فرانسه، الجزایر، مراکش و یمن هستند و افزون بر آن روزانه ده ها هزار نفر نیز دوبله عربی مختارنامه را با لوگوی IFILMTV در فیس بوک و یوتیوب می بینند.

«نبیل محمود» با تأکید بر حفظ حرمت اصحاب و یاران پیامبر اکرم (ص) و رموز اهل سنت اظهار داشت: با وجود تلاش هایی که برای ثبت نام های «عبدالله بن زبیر» و «مروان حکم» در فهرست اصحاب پیامبر اکرم (ص) شده، تاکنون هیچ کس برای این افراد قایل به عصمت نشده و نمی توان در برابر حقایق مسلم تاریخی سکوت کرد زیرا «عبدالله بن زبیر» به دستور «عبدالملک بن مروان» به دار آویخته شد و به هر حال، نمی توان نقد برخی از اشتباهات را معادل توهین به رموز اهل سنت دانست.

وی همچنین اظهار داشت: امویان یک بار در زمان «یزید بن معاویه»، سپاهی را به فرماندهی «حصین بن نمیر» به مکه فرستادند و جنایاتی نظیر حمله با منجنیق و آتش زدن مسجدالحرام و کعبه معظمه را مرتکب شدند و بار دوم نیز سپاهی به فرماندهی «حجّاج بن یوسف ثقفی» به دستور «عبدالملک مروان» به مکه حمله کرده و خون های زیادی ریختند و سرانجام، «عبدالله بن زبیر» به دار آویخته شد.

اینها حقایق مسلم تاریخی است و به تصویر کشیدن اشتباهات، جنایات و اعمال خلاف برخی افراد را نمی توان به عنوان تعرض به صحابه مکرم حضرت پیامبر اکرم (ص) نکوهش کرد.

بنا بر گزارش های دریافتی، شبکه «العربیه» و گروه های تندروی وهابی از یک ماه پیش سرمایه گذاری های هنگفتی را برای تحریک احساسات اندیشمندان جهان اسلام، به ویژه در مصر، لبنان، سوریه، عراق و اردن علیه سریال مختارنامه کرده اند تا از این طریق، موج عظیمی را برای ایجاد اختلافات مذهبی در کشورهای نامبرده پدید آورند، ولی پخش چهارمین بخش از نسخه عربی مختارنامه در شبکه بین المللی «آی فیلم»، در کشورهای عربی مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته و ده ها هزار نسخه از «دی وی دی» های این سریال در عربستان و عراق توسط مردم تکثیر و توزیع شده است.

گفتنی است، علت اصلی مخالفت برخی از وهابیان با این سریال، بیان جنایات «یزید بن معاویه» در شهادت امام حسین (ع) و به آتش کشیدن کعبه و حمله خونبار به مدینه منوره است، زیرا این سریال مجموعه وهابیان را با پرسش های بسیاری، به ویژه از سوی جوانان اهل سنت روبه رو کرده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید