کشتی شکست خورده طوفان کربلا

خون حسین واصحابش کهکشانی است که بر آسمان دنیا راه قبله را می نمایاند .بگذار اصحاب دنیا ندانند . کِرم لجن زار چگونه بداند که بیرون از دنیایی که او تن می پرورد ، چیست؟ زمین و آسمان او همان است ، و اگر او را از آن لجن زار بیرون کشند ، می میرد.امت محمد را آن روز جز حسین ملجاً و پناهی نبود. چه خود بدانند و چه ندانند ، چه شکر نعمت بگزارند و چه نگزارند . واقعه عاشورا دروازه ای از نور است که آنان را از ظلم آباد یزیدیان به نورآباد عشق رهنمون می شود... اگر نبود خون حسین ، خورشید سرد می شد و دیگر در آفاق جاودانه شب نشانی از نور باقی نمی ماند... حسین چشمه خورشید است.

 

"فتح خون"

کشتی شکست خورده طوفان کربلا

از آب هم مضایقه کردند کوفیان    خوش داشتند حرمت مهمان کربلا

 

/ 7 نظر / 13 بازدید
فاطمه

امام حسين سر سلسلة شيداييان عشق است، و شيدايي را به هر كسي نمي بخشد؛ شيدايي حق پاداش از خود گذشتگي است.... شهدا كليدداران كعبة شيدايي هستند و كعبة شيدايي كربلاست.... ... ما سرگردان هاي مدار نفس را چه مي رسد كه از ستارگان كهكشان حسين بن علي (ع) سخني بگوييم؟ ما را چه مي رسد كه از ساكنان حريم قدس و شاهدان محفل انس سخن بگوييم؟ "شهید آوینی"

فاطمه

این شبا برای ما خیلی دعا کنید ها دعاگوتون هستیم[گل]

نگار

به نیم قطره اشک محبتت ندهم اگر دهند به دستم تمام عالم را به یمن گریه برای تو روز محشر هم خموش میکنم از اشک خود جهنم را

نگار

امام حسین علیه السلام فرمودند : هر كس اين پنج چيز را نداشته باشد از زندگی بهره ای نمی برد: عقل، دين، ادب، شرم و خوش خلقی.

نگار

آنجاكه حسين(ع) در صحنه است، اگردر صحنه نباشى؛ هركجاميخواهى باش! چه ايستاده در نماز، چه نشسته درمجلس شراب. هردو يكى است. (شهيد آويني)

ک.زینالی

عشق را افسانه کردی یا حسین عقل را دیوانه کردی یا حسین در ره معبود بی همتای خویش همّـتی مردانه کردی یا حسین تا قیامت در دل اهل ولا منزل و کاشانه کردی یا حسین گرد شمع بی زوال خویشتن عالمی پروانه کردی یا حسین.. .. التماس دعا[گل]

امیرعلی

سلام...فرا رسیدن ماه محرم را بر عاشقان اباعبدالله‌ الحسین‌(ع) تسلیت عرض می‌نمایم.