داعش دست پرورده چه کسانیست؟

 

داعش آمریکایی

به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، "هیلاری کلینتون" در کتاب جدید خاطرات خود تأکید کرده است که قرار بود دولت اسلامی بر اساس توافق آمریکا و اخوان المسلمین در مصر تشکیل شود.

 

وزیر خارجه سابق امریکا نوشته است: «ما در جنگ عراق، سوریه و لیبی شرکت کردیم و همه‌چیز خوب بود اما به‌یک‌باره انقلاب سی‌ام ژوئن در مصر علیه دولت اخوان المسلمین روی داد و همه‌چیز در مدت 72 ساعت تغییر کرد. ما با اخوان المسلمین در مصر توافق کرده بودیم دولت اسلامی در سینا تشکیل شود. قرار بود بخشی از سینا به حماس و بخش دیگر آن به اسرائیل واگذار شود و حلایب و شلاتین به سودان ملحق شود و دولت مصر مرزها با لیبی را در منطقه السلوم باز کند.»

 

وی افزوده است: «قرار بود ما در روز پنجم ماه ژوئیه سال 2013 [چهاردهم تیر ماه 1392] در نشستی با دوستان اروپایی خود دولت اسلامی را به رسمیت بشناسیم. من به 112 کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن، توضیح دهم، اما به‌یک‌باره همه‌چیز در برابر چشمان ما فروریخت.»

 

هیلاری کلینتون در ادامه بیان طرح های واشنگتن برای منطقه خاورمیانه، نوشته است: «ما از طریق اخوان المسلمین در مصر و دولت اسلامی که قرار بود تشکیل شود، منطقه را تقسیم می‌کردیم و پس از آن توسط عوامل خود از اخوان المسلمین به‌سراغ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می‌رفتیم. ابتدا کار از کویت آغاز می‌شد و به‌ترتیب به‌سراغ امارات، بحرین و عمان می‌رفتیم. در پی آن، تقسیمات منطقه عربی و مغرب عربی به‌طور کامل تغییر می‌کرد و ما تسلط کامل بر منافع نفتی و گذرگاه‌های دریایی پیدا می‌کردیم.»

 

 

اسنودن: گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شد

پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا تأکید کرد: سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل‌گیری گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام «داعش» نقش داشتند و در عملیاتی با نام "لانه زنبور" گروه داعش را تشکیل دادند.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی «الاخباریه» سوریه، ادوارد اسنودن فاش کرد: گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شده است و هدف عملیات "لانه زنبور" تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی است که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و بر اساس اندیشه‌های تکفیری، سلاح خود را به‌سوی کشورهای مخالف موجودیت اسرائیل نشانه بگیرد.

 

اسنودن همچنین فاش کرد: سرکرده داعش دوره فشرده‌ای را به‌مدت یک سال زیر نظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است؛ وی در این دوره آموزش‌های نظامی و سخنوری را دیده است.

 

گروه داعش با ارتکاب جنایت‌های بی‌شمار و کشتار بیرحمانه و کوچ اجباری مردم در مناطق مختلف سوریه، عراق و لبنان، پیروی از تفکر صهیونیسم را ثابت کرده است.

/ 3 نظر / 33 بازدید
علوی

سلام سلام و درود بر شهدای غزه و بر مقاومت در مسئله فلسطین فقط سیاست خون و مقاومت جواب می دهد،ودر خصوص داعش که با تفکر رعب و تفرقه است فقط وحدت جواب می دهد التماس دعا

سپیده

تمــام آرامشــم را مدیـــون همان انتــظاری هستم کـــه دیـــگر از هیــــچکس نـــــدارم ...! ان شاء الله نابود و به دَرَک واصل شن [رویا]

سپیده

"زمان" آدم ها را عوض نمی کند.. "زمان" حقیقت آدم ها را آشکار می کند....