متن کامل فرمایشات امام خامنه ای در خطبه های نماز جمعه


از فقر و عقب ماندگی و تحقیر به سطوح آمده‌اند. سکولاریسم را در سایه سوسیالیسم و لیبرالیسم و ناسیونالیسم قومی آزموده‌اند و همگی را در بن بست یافته‌اند و البته ملت‌های عرب به دنبال افراطی گری خشونت مذهبی و بازگشت به عقب و تعصبات فرقه‌ای و قشری گری با برچسب اسلام گرای نیز نیستند.

انتخابات تونس و مصر و شعارهای رویکردهای مردم یمن و بحرین و سایر سرزمین‌های عربی علامتی که همه مسلمان معاصر بدون افراط خشک سرانه و تفریط غرب گرایانه باشند و با شعار الله اکبر می‌خواهند مسلمانه با ترکیب معنویت و عدالات و عقلانیت و با روش مردم سالاری دینی از پس تحقیر و استبداد و عقب ماندگی و استعمار و فساد و فقر و تبعیض صد ساله رهایی یابند و این درست‌ترین راه است.

رژیم های عربی در معرض خشم مردم‌شان قرار گرفته‌اند چه خصوصیاتی داشته ‌اند ؟ این دین ستیزی سرسپردگی و دست نشاندگی غرب همکاری با صهیونیست‌ها و خیانت به فلسطین دیکتاتوری‌های خانوادگی و وراثتی فقر مردم و عقب ماندگی کشور در کنار ثروت‌های انبوه خانواده‌های حاکم تبعیض و بی عدالتی و فقدان آزادی قانونی و پاسخگویی قانونی از خصوصیت‌های مشترک آنها بوده است.

حتی تظاهر به اسلام و جمهوری در برخی از موارد نتوانست مردم را فریب دهد اینها واضح ترین علائم برای شناخت ماهیت‌های خیزش‌های ملت‌های عرب است. اعم از آنها که پیروزی‌های بزرگی به دست آورده‌اند یا آن که انشا الله به دست خواهند آورد. هر ادعای دیگری در مورد ماهیت این جنبش‌ها که با شعار الله اکبر صورت گرفته نادیده گرفته واقعیت در جهت بهره برداری‌های دیگر و تحمیل‌ها و تحریف‌ها و انحرافات بعدی است.

*غرب با بازسازی رژیم‌های قدیمی درصدد ادامه سیطره خود بر جهان عرب است

آینده این انقلاب‌ها با همین اصول سنجیده خواهد شد و معیار اصالت و انحراف انقلاب‌ها همین آرمان‌ها خواهد بود. ضد را به ضد می‌تواند شناخت و این انقلاب‌ها را با ضدیت با صفات رژیم‌های که به لرزه افتاده‌اند می‌توان شناخت انقلابیون همچنان باید مراقب هدف‌ تراشی‌ها و تلاش‌هایی که برای تغییر شعارها صورت می‌گیرند باشند. بی شک غرب می‌کوشد انقلاب‌ها را تبدیل به ضد انقلاب کرده و نهایت با بازسازی رژیم‌های قدیمی به شیوه جدید و تخلیه احساسات توده‌ها و جابه جایی اصول و فروع و تغییر مهره‌های خود و اصلاحات صوری و تصنعی و ظاهر سازی دموکراتی دوباره برای ده‌ها سال دیگر سیطره خود بر جهان عرب را حفظ کند.

غرب در دهه‌های بیداری اسلامی و به ویژه سال‌های اخیر پس از شکست‌های پیاپی از ایران ، افغانستان ، عراق ، لبنان و فلسطین و اینک مصر و تونس کوشیده است پس از شکست تاکتیک اسلام ستیزی و خشونت علنی به تاکتیک بدل سازی و تولید نمونه‌های تقلبی دست بزند. تا عملیات تروریسم مردمی را به جای شهادت طلبی ، تحجر و خشونت را به جای اسلام گرای و جهاد و قومیت گرایی و قبیله سازی را به جای اسلام خواهی و امت گرایی جایگزین کند و همچین غرب زدگی و وابستگی اقتصادی و فرهنگی را به جای پیشرفت مستقل سکولاریسم و به جای علم گرایی سازش‌ کاری و به جای عقلانیت فساد و هرج و مرج را به جای آزادی ، دیکتاتوری را به نام نظم و امنیت، مصرف زدگی دنیا گرایی و اشرافی گرایی را به نام توسعه و ترقی فقر و عقب ماندگی را به نام معنویت گرایی قلمداد کند.

دو قطبی سرمایه داری و کمونیسم که جنگ بر سر قدرت و ثروت بود پایان یافت و امروز دو قطبی میان مستضعفین جهان به رهبری جمهوری اسلامی با مستکبران به رهبری آمریکا و ناتو و صهیونیسم دو اردوگاه اصلی تشکیل شده است و ارودگاه سومی وجود ندارد. این فرصت کوتاه را نمی‌خواهم با بازخوانی گذشته و تقدیر از ملت‌های عرب بگذرانم. بی شک همه ما و جهانیان چشم به منطقه دوخته‌ایم و ملت‌های برخواسته از جزیرة العرب تا شمال آفریقا را تحسین می‌کنیم ولی اینکه مایلم از امروز و فردا بگویم. سال گذشته در همین نماز جمعه با مردم شریف مصر در حالی که هنوز سایه نامبارک حسنی مبارک بر سرشان بود سخن گفتم و امروز که دوران جدیدی آغاز شده و دیکتاتور در حال محاکم است همه ما امیدوارانه تر به آینده جنبش مصر عزیز و سایر عرب‌ها می‌اندیشیم.

این سؤال را مطرح می‌کنم مولفه‌های که از اطراف گوناگون در صحنه‌ انقلاب‌ها حضور دارند چه کسانی هستند. اول آمریکا، ناتو، رژیم صهیونیستی و متحدین و وابستگان در برخی از رژیم‌های عربی و دوم ملت‌ها و جوانان.*لیبرال دموکراسی غرب در خود اروپا و آمریکا نیز با خطر اضمحلال مواجه است

سوم احزاب و فعالان سیاسی اسلامی و غیر اسلامی هر یک در چه موقعیتی و با چه اهدافی هستند؟ گروه اول با زندگان اصلی در مصر و تونس و سایر نهضت‌ها بوده و خواهند بود. مشروعیت و اینکه موجودیت قطب سرمایه داری و الگوی لیبرال دموکرات غرب حتی در خود اروپا و آمریکا نیز با خطر اضمحلال روبرو شده و در شرایطی شبیه شرایط بلوک شرق کمونیستی در دهه ۸۰ میلادی قرار گرفته‌اند.

فروپاشی اخلاقی و اجتماعی بحران‌های بی سابقه اقتصادی شکست‌های بزرگ نظامی در عراق ، افغانستان ، لبنان و غزه سقوط یا تزلزل اکثر دیکتاتورهای وابسته و دست نشانده آنان در کشورهای مسلمان و عربی و به ویژه از دست دادن مصر و به خطر افتادن رژیم صهیونیستی از شمال و غرب و از درون به نحوی بی سابقه افشا شدن ماهیت وابسته سازمان‌های بین الملل و برخوردهای گزینشی و سیاسی با مسائل دموکراسی و حقوق بشر تناقض‌گویی در موضع گیری دو گانه در برابر مسائل لیبی، مصر، یمن، سوریه اینها دسته اول را در بحران اعتماد جهانی .......

تلاش در جهت تسلط بر اتاق فرمان انقلاب‌ها و نفوذ به درون احزاب موثر حفظ حداکثری ساختارهای قبلی رژیم‌های فاسد و اکتفا به رفرم‌های سطحی و نمایشی ، بازسازی نیروهای بومی خود در کشورهای انقلاب کرده و طمع تهدید و احتمالا در آینده ترور و یا تلاش برای خریدن برخی افراد و گروه‌ها در جهت متوقف ساختن یا ارتجاع در انقلاب‌ها یا مانوس کردن یا درگیر کردن مردم با مسائل فرعی یا با یکدیگر ، دامن زدن به تضادهای قومی و قبیله‌ای یا مذهبی و یا حزبی، جعل شعارهای انحرافی در جهت تغییر ماهیت جنبش‌ها، کنترل مستقیم یا غیر مستقیم بر ذهن و زبان انقلابیون و کشاندن آنان به درون بازی‌های سیاسی و یا تفرقه اندازی میان آنان و از طریق آنان میان گروه‌های مردمی تلاش برای سازش پشت پرده با برخی خواص با وعده‌های دروغ همچون کمک مالی و دهه‌ها ترفند دیگر است که به نمونه‌های از آنها در کنگره بین المللی بیداری اسلامی در تهران اشاره کردم.

*برخی رژیم های عربی همگام با آمریکا و غرب در تلاش برای متوقف کردن انقلاب های منطقه هستند

برخی رژیم‌های وابسته و محافظه کار عرب نیز در کنار آمریکا و ناتو برای حفظ خودشان هم که شده با تمام قوا می‌کوشند عقربه‌های زمان را متوقف کرده و انقلاب‌های منطقه را به عقب برگردانده و یا به ناکجا آباده بکشانند. و تنها سرمایه‌شان برای این برگزاری دلار‌های نفتی است. و هدف اصلی آنها شکست مردم مصر، تونس، یمن، لیبی و بحرین و ... است و حفظ ثبات و تضمین بقای رژیم صهیونیستی و ضربه به جبهه مقاومت در منطقه است اما گروه دوم و اصلی ملت‌ها هستند ملت‌ها چه می‌خواهند نظر سنجی مکرر آمریکا در مصر و اکثر کشورهای اسلامی و واقعیت‌ها را به آنها گفته است.

*۸۵درصد ملت‌های اسلامی و عربی از آمریکا نفرت دارند

از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ میزان گرایش به مسجد و شعائر اسلامی از جمله حجاب و پوشش زنان ، ۴۰ تا ۷۵ درصد در بین ملت‌ها از مصر، اردن تا ترکیه و مالیزی و غیره افزایش یافته است و میزان نفرت از آمریکا با میانگین ۸۵ درصد در کشورهای اسلامی و عربی بالا رفته و به ویژه پس از دیدن پیروزی جوانان حزب الله و حماس در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه و شکست و خروج آمریکا بدون هیچ دستاوردی در عراق امیدی به پیروزی آینده در میان جوانان عرب مضاعف شده است. شخصیت‌های محبوب میان جوانان مصر، مجاهدان ضد صهیونیستی مسلمانان بود و نام آنان را روی فرزندانشان می‌گذارند. نفرت از صهیونیسم توجه به قضیه فلسطین و عزت طلبی اسلامی از شاخص‌های اصلی ملت‌ها است.

*مردم مصر عناصر لائیک و غرب گرا و وابسته را نمی خواهند

در انتخابات اخیر ۷۵ درصد مردم مصر به شعارهای اسلامی رای دادند. در تونس نیز اکثریت هم همین پرچم را بالا برده‌اند در لیبی نیز این درصد اگر بالاتر نباشد پایین‌تر نیست مردم از نمایندگانشان و از حکومت‌های جدید برای آینده نیز همین ها را می‌خواهند. مردم مصر را عزیز و محترم می‌خواهند. مصر کمپ دیوید را نمی‌خواهد. مصر فقر و وابسته را نمی‌خواهند، مصر تحت فرمان آمریکا و متحدان اسرائیل را نمی‌خواهند. مصر متحجر و افراطی و مصر غرب غرب گرا و لائیک و وابسته را نمی‌خواهند. مصر آزاد آزاد، عزیز و اسلامی و مترقی مطالبه اصلی مردم و جوانان مصر است و به دنبال درگیری نیستند. بدنه ارتش مصر با مردم است و کسانی در داخل و خارج مصر می‌خواهند ارتش را در آینده با مردم درگیر کنند لذا همه باید مراقب باشند. بدنه ارتش مصر نفوذ آمریکا و دوستان اسرائیل را بر نخواهند تابید. همچنین وقتی از اسلام گرای در مصر، تونس و لیبی سخن به میان آمد اسلام رسول الله (ص) است.

این اسلام رحمت و امنیت را بر سر اهل ذمه مسیحی و یهودی گستراند و سخن از اسلام به معنی دعوت به جنگ دینی میان خدا پرستان و یا جنگ مذهبی میان مسلمانان نیست. مصر، مصر مجمع تقریب مذاهب اسلامی و شیخ شلتوت است.

مصر و تونس و لیبی بدانند که آنچه که اینک دارند هنوز یک انقلاب نا تمام است و اگر چه گام‌های بلندی برداشته‌اند ولی ماجرا تازه آغاز شده است مسائلی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و برای ملت ما پیش آورده‌اند و هنوز هم ادامه دارد و به فضل خدا و رحمت خدا در همه آنها شکست خوردند و شکست خواهند خورد صدها برابر مشکلاتی که انقلاب تا قبل از سرنگونی شاه داشت. باید هوشیار باشیم تا انقلاب‌هایتان گام به گام تا آخرین مراحل و در یک برنامه میان مدت و بلند مدت به پیش ببرد. رژیم طاغوت‌های مصر اولین حکومت عربی بود که به آرمان فلسطین خیانت کرد و راه سازش عرب‌ها را گشود تا آنجا که به جز یک رژیم عربی بقیه همگی فلسطین را فروختند. و با صهیونیسم از در آشتی درآمدند. رژیم مصر یکی از دو رژیم اصلی عربی مورد اعتماد آمریکا و اسرائیل بود و رئیس جمهور ریاکار کنونی آمریکا برای ارسال پیام فریب و نفاق به مسلمان سفر به مصر حسنی مبارک را برگزید اما مردم مصر در انقلاب‌شان نظر خود را گفتند و همه را از توهم بیرون آوردند.

*مردم مصر پیمان خیانت کمپ دیوید را زیر پا بگذارند

امروز مصر باید دوباره در سطح اول دفاع از آرمان فلسطین قرار گیرد و پیمان خیانت کمپ دیوید را زیر پا بگذارد و بسوزاند. مصر انقلابی دیگر نمی‌تواند انرژی و گاز رژیم رو به زوال صهیونیستی را از جیب ملت فقیر و گرفتار خود بدهد.

مخاطب سوم ما احزاب و نخبگان سیاسی در مصر و سایر کشورهای به پا خواسته‌اند. متفکران و مبارزان اسلامی در شما آفریقا از مصر و تونس تا الجزایر و مغرب و به ویژه مصر از پدران بیداری اسلامی و از داعیان به وحدت و عزت امت و سپس رهایی قدس بودند. امروز شما وارثان خون هزاران شهید و ده‌ها هزار زندان کشیدگان و تبعید دیدگان و شکنجه شدگان و مجاهدان و مبارزانی هستید که ظرف ده‌های متوالی برای چنین روزها و پیروزی‌های فداکاری کرده‌اند.

برادران و خواهران مراقب این امانت بزرگ باشید غرور و ساده انگاری دو آفت بزرگ پس از اولین پیروزی هستند. شما مسئول ترین افراد در عرصه نظام سازی حفظ دستاوردهای مردم و حل مشکلات جنبش هستید. قدرت‌های ضربه خورده جهان و منطقه بی شک در افکار شیطانی به سر می‌برند. از فکر حذف و انتقام تا فریب دادن و متزلزل کردن و ترساندن و به طمع انداختن شما و از طریق شما به نابود کردن انقلاب‌ها و پدیده آوردن اوضاع بدتر از گذشته می‌اندیشند.

آنان می‌کوشند توده‌ها را از طریق نخبگان سیاسی و دینی‌شان متوقف کرده و یا بفریبند و یا حتی مایوس و پشیمان کنند. می‌خواهم محصول تجربه ۳۳ سال تجربه مقاومت جمهوری اسلامی ایران را در چند جمله به شما برادران و خواهرانم منتقل کنم.

* به آمریکا و ناتو اعتماد نکنید

۱- به آمریکا و ناتو آمریکا اعتماد نکنید .آنان هرگز به مصالح شما و منافع ملت شما نمی‌اندیشیند. همچنین از آنان نترسید آنان پوشالی‌اند. و به سرعت ضعیف تر و ضعیف‌تر شدند. حاکمیت آنان بر جهان اسلام صرفا محصول ترس ما در ۱۵۰ سال گذشته بوده است به آنان امید نبندید و از آنان حساب نبرید و تنها به خدای متعالی امیدوار باشید و فقط خود را باور کنید. آنان در عراق شکست خوردند و با دست های خالی خارج شدند. در افغانستان چیزی به دست نیاوردند در لبنان از حزب الله و در غزه از حماس شکست خوردند و اینکه در مصر و تونس توسط مردم به پایین کشیده شدند.

*بت غرب نیز همچون بت کمونیست شکسته شد

هیچ چیز طبق برنامه آنان پیش نرفته است. بت غرب نیز همچون بت کمونیست شکست و ترس ملت‌ها ریخت مراقب آینده باشید که شما را نترساندند. به طمع کمک‌های مالی آنان و یا تئوری‌های فاسد نظام سازی و وعده‌های شوم و یا از خوف قدرت لایزال آنان وارد بازی‌های سیاسی و امتیاز دهی نشوید و از خدا و مردم فاصله نگیرد هرگز وارد معامله با دشمنان اسلام ومردم نشوید. همچنین وارد بازی دلار‌های نفتی وابستگان و متحدان غرب در منطقه در میان اعراب نشوید چرا که در آینده از این بازی‌ها سالم بیرون نخواهید آمد. اسرائیل رفتنی است و نباید بماند و نخواهد ماند شروع انحراف در نهضت‌های کنونی تن دادن به بقای رژیم صهیونیستی است. و ادامه مذاکرات سازش و تسلیم که رژیم‌های ساقط شده آن را پایه گذاری کرده‌اند.

خواست عمومی ملت‌هایتان بازگشت به اسلام است که البته به مفهوم بازگشت به گذشته نیست. اگر انقلاب‌ها به اذن الله واقعی بمانند و منحرف نشوند و دچار توطئه و استهاله نگردند مسئله اصلی شما چگونگی نظام سازی قانونی نویسی و مدیریت کشور و انقلاب‌ها خواهد بود. در این جهاد بزرگ کار اصلی شما این خواهد بود که چگونه یک تاریخ عقب ماندگی و استبداد و بی دینی و فقر و وابستگی حاکم بر کشور‌هایتان را در کوتاه ترین زمان‌ها جبران کنید و چگونه با رویکرد اسلامی و به شیوه مردم سالارانه و رعایت عقلانیت و علم جامعه سازی کنید و تهدیدات داخلی و خارجی را یک به یک از سر راه بردارید. چگونه آزادی اجتماعی منهای لیبرالیسم و برابری منهای مارکسیسم و نظم منهای فاشیسم غرب را نهادینه کنید.

چگونه تقید خویش به شریعت اسلامی را حفظ کنید. و بدون آنکه گرفتار جمود و تحجر شوید چگونه مستقل شوید بی آنکه منزوی شوید. چگونه پیشرفت کنید بی آنکه وابسته شوید. چگونه مدیریت علمی کنید بدون سکولاریزه و محافظه کار شوید. و چگونه مانع فاسد شدن برخی رهبران و نفوذ عوامل دشمن در صف انقلابیون شویم.

تعریف‌ها باید بازخوانی و اصلاح شود. دو الگوی اسلام تکفیری و اسلام لائیک از سوی غرب به شما پیشنهاد شد و خواهد شد تا بوی اسلام اصولگرا ولی معتدل و عقلانی در میان انقلاب‌های منطقه تقویت نشود. کلمات را دوباره و به دقت تعریف کنید. دموکرات بودن اگر به معنی مردمی بودن و انتخابات آزاد در چارچوب اصول انقلاب‌ها است همه دموکرات باشید و اگر به معنای افتادن به دام لیبرال دموکراسی درجه دوم و تقلیدی باشد هیچ یک دموکرات نباشید.

سلفی گری اگر به معنای اصولگرایی در کتاب و سنت و وفاداری به ارزش‌های اصلی و مبارزه با خرافات و انحرافات و احیای شریعت و نفی غرب زدگی باشد همگی سلفی باشید و اگر به معنی تعصب و تحجر و خشونت میان ادیان یا مذاهب اسلامی ترجمه شود با نوگرایی و سماجت و عقلانیت که ارکان تفکر و تمدن اسلامیت سازگار نخواهید بود و خود باعث ترویج سکولاریسم و بی دینی خواهد شد. به اسلام مطلوب واشنگتن و لندن و پاریس بد ببین باشد که از چه نوع لائیک غرب و چه از نوع خشن آن بدبین باشید.

*به اسلام آمریکایی و انگلیسی بدبین باشید

به اسلام که رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند به اسلامی که رژیم صهیونیستی را تحمل می‌کند ولی با مذاهب اسلامی دیگر بی رحمانه مواجه می‌کند دست آشتی به سوی آمریکا و و ناتو دراز می‌کند ولی در داخل به جنگ های قبیله‌ای و مذهبی دامن می‌زند ،‌اعتماد نکنید.

به اسلام آمریکایی و انگلیسی بدبین باشید که شما را به دام سرمایه داری غرب و مصرف زدگی و انحطاط اخلاقی می‌کشاند.

مردم عرب صد سال است نادیده گرفته شده‌اند . کرامت و عزت‌شان و هم رای و حقوق آنان علنا پایمال شده است. برای نخستین بار اکنون مردم صحنه را به دست گرفته‌اند. مسلمانی برخی حکومت‌های مسلمان تشریفاتی و نمایشی و دروغین نیست. چنانچه مصنوعی و موقتی هم نیست اگر ملت‌های مصر، تونس و لیبی مسیر خود را ادامه دهند ممکن است به تحریم‌ها تبدیل شود. و اما کلام آخر اینکه اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و خدمت شماست.

انقلاب اسلامی ایران موفق‌ترین تجربه اسلامی عصر جدید است در عرصه خودباوری ملت‌ها. مردم با خودباوری نخبگان در عرضه نفی اسطوره شکست ناپذیری رژیم‌های طاغوتی و اربابانشان را شکست دادند.

در عرصه شکستن غرور کمونیسم و سرمایه‌داری ارائه مدل‌های کارآمد در پیشرفت‌ های بزرگ کشور با حفظ مردم سالاری و دفاع از ارزش‌های اولیه انقلاب و در عرصه مردم انقلاب ما پیروزی‌ها و البته ضعف‌هایی در مجاهدات سه دهه خود داشته است اما در هیچ جنبش اسلامی در جهان پس از تسلط غرب و شرق بر مسلمین در قرن گذشته تا این حد جلو نیامده است. و این همه موانع از سر نگذرانده بود.

*ایران به دلیل حمایت از فلسطین و لبنان و عراق متهم به تروریسم می شود

گفت‌وگوهای بسیاری میان ما و شما برادران در پیش خواهد بود انشاءالله. در رسانه‌های سرمایه‌داری و صهیونیسم جهانی، ایران متهم به تروریسم می‌شود. تنها به آن علت که حاضر نشد برادران عرب خود را در فلسطین و لبنان و عراق تنها بگذارد و اشغالگران را به رسمیت بشناسد حال آنکه ما خود بزرگترین قربانی تروریسم در جهان هستیم و این ترورها همچنان ادامه دارد.

اگر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی برادران مظلوم افغانی و بوسنیایی و لبنانی و عراقی و فلسطینی خود را همچون سایر حکومت‌های به ظاهر مسلمان تنها می‌گذاشت و اگر همچون بیشتر رژیم‌های عربی که به فلسطین خیانت می‌کردند و ما هم ساکت می‌ماندیم و از پشت خنجر می‌زدیم و هرگز ما را پشتیبان تروریسم معرفی نمی‌کردند.ما به آزادی قدس شریف و تمامی سرزمین‌های فلسطین می‌اندیشیم. این است آن جرم بزرگ ملت ایران و جمهوری اسلامی.

ایران اسلامی را به پیگیری بمب اتم معرفی و سپس تحریم و تهدید و ترور می‌کنند آنها می‌خواهند رابطه ما و شما را قطع و پرهزینه کنند. ملت ایران همچون ملت مصر،تونس، لیبی و بحرین مفتخر به شعائر وحدت و تقریب مذاهب و آزادی عزت برادران مسلمان از شرق آسیا تا عمق آفریقا و اروپا بوده است.

آنان می‌خواهند رابطه ما و شما را قطع کنند. ملت ایران همچون ملت تونس، مصر ، لیبی و یمن مفتخر به حب اهل بیت و رسول الله (ص) است ما اهانت هر مسلمان به مقدسات سایر مذاهب را حرام می‌دانیم و معتقدیم مسلمانان از شافعی، جعفری ، مالکی و حنبلی و زیدی همه فرقه‌های اسلامی باید با برادری و گفت‌وگوی سالم در فقه ، کلام و تصویر و تاریخ دست در دست یکدیگر به ساختن تمدن اسلامی معاصر و امت اسلامی مقتدر حضرت محمد (ص) دست در دست هم قرار دهند.

*ایران به دنبال ایرانی کردن عرب ها یا شیعی کردن سایر مسلمانان نیست

ایران به دنبال ایرانی کردن عرب‌ها و یا شیعی کردن سایر مسلمین نیست ایران به دنبال دفاع از قرآن و سنت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و احیای امت اسلامی است و برای انقلاب اسلامی کمک به مجاهدان اهل سنت سازمان‌های حماس و جهاد مجاهدان شیعی حزب‌الله به یک اندازه واجب شرعی است و احساس تکلیف می‌کنیم ملت و حکومت ایران با صدای بلند و قاطع اعلام می‌کند به قیام ملت‌ها و نه به ترور و به وحدت اسلامی نه غلبه و تضاد مذاهب اسلامی به برادری مسلمین نه به برتری قومی و نژادی به جهاد اسلامی نه خشونت علیه بیگانگان معتقد و ملتزم است. برای سعادت همه ملت‌های مسلمان دعا می‌کنیم و در کنار آن وظیفه سنگین خود را بشناسیم و به آن عمل کنیم.

/ 1 نظر / 5 بازدید
صادقی

سخنی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند