گاهی وقتا شهادت آسانتر از زنده ماندن است

 

از دشمنان شکایت بر دوستان بریم

چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم

 

 گاهی وقتا شهادت آسانتر از زنده ماندن است

 

سوختم تا آنکه خاکستر شوم دیگر نسوزم

این ندانستم که آتش زیر خاکستر نشیند

 

از درس و بحث و مدرسه ام حاصلی نشد

یک چند نیز خدمت معشوق ومی کنم

 

 

خوش بحال شهدا

  آی شهدا

اگه نمیخواین ما کم بیاریم خودتون دستمون رو بگیرین اما نه

از دست شماها هم شاکیم

چرا سری به ما نمیزنین

مگه ما رفیق شما نیستیم

پس چی شد اون لطفتون اگه ما بدیم شما که خوبین پس چرا

بی وفایی میکنین؟

وشاید مقصر خود ماییم!!!

 

 

/ 37 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صادق دانشمند

سلام شیخ!خوب شدی ؟بهتری؟ یک کلام:فاستقم کما امرت.[لبخند][گل][گل][لبخند]

صادق دانشمند

سلام.دیدی خوب شدی!گور پدر سیاستی که مصادیقش رنگ خدا ندارندواز منو توی طلبه ابزاری استفاده میکنند. هنوز مثل زمان تخصصی زود باور وزلالی.خوشبحالت. ولی الان یک لیدر محسوب میشی .کم آوردی براخودت بنویس. یا تونظرات رفقای صمیمی درد دل کن. چشم خیلی ها به شما وامثال شماست.همیشه از امید بنویس. از علی ودفاع ازحریم ولایت علی بنویس. از ریشه تشیع بنویس.وهابیها خیلی وقته از امام علی گذشته اند. پیامبررو هم در چند ایستگاه قبل پیاده کرده اند. خدامونده وخدا. این رو وقتی میفهمی که بری مکه ومدینه. ول کن این دنیای سیاست پوشالیرو. ولو دیگه رئست نزارند وتحویلت نگیرند(شوخی کردم[قهقهه]). رسالت طلبگی ما چیز دیگست.

فاطمه

شیشه نزدیکتر از سنگ ندارد خویشی هر شکستی که به کس میرسد از خویشتن است... سلام اینو برا قسمت اول مطلبتون نوشتم شما خودتون استادین,من خدمتتون درس پس میدم اگه نظری میدم(البته اگه منو قابل بدونید که اسم شاگرد بذارم رو خودم)ولی راستش با یه جنبه هایی از حرفتون موافق نیستم که شاید بد فهمیده باشم منظورتون رو شما خسته اید از دست خیلی خودی ها که دارن کار دست مملکت میدن از همونا که باید دوست باشن ولی ..نیستن! از نماینده ها از هرکی که ساز بی بصیرتی میزنه ولی من میگم ما نباید دست از حمایت بر داریم ما نباید مخمون سوت بکشه یا بریم تو کما آقا هم گفتن مثلا اگه دولت داره یجاهایی سوتی میده ما نباید خدماتشو یادمون بره من میگم دشمن دنبال همینه که بچه حزب اللهیا هم بینشون تفرقه بیفته! به اندازه کافی همه چه دوست چه دشمن میدونن نماینده ها و خیلی از دولتمردا دارن جه میکنن!! من میگم بذاریم این مسائل گفته نشه...به زبون نیاد همه که میدونن...نذاریم قبحش ریخته شه دستتون درد نکنه که برای نقاشی و اون مطالب وبلاگ انقد قشنگ و سنجیده نظر دادید[گل]

صادق دانشمند

ادعا داشتیم ما مسلمان های خوبی هستیم! رو کرد به ما و با آوای ملکوتی وحی فرمود: یا ایها الذین آمنو! دستپاچه گفتیم: بله! فرمود: آمنوا . چشم های زمینی مان گرد شد: ما که ایمان داریم! فرمود: و لما یدخل الایمان فی قلوبکم . 1 گفتیم : دل های ما؟! لبریز از عشق و ایمان است! نماز هایمان را که دیده ای؟! فرمود:همان ها که وقتی میخوانید گویی صدها خدا دارید؟ همان ها که جز لفظی و خم و راست شدنی ٬ چیزی از آن نمیدانید و بهره ای برای جان هایتان بر نمیگیرید؟ جا خوردیم . گفتیم: انفاق هایمان . آن ها را که خوب انجام میدهیم ؟! فرمود: لن تنالوالبر حتی تنفقوا مما تحبون . 2 گفتیم از مما تحبون هم میدهیم! فرمود: ثم لا یتبعون ما انفقوا منا و لا اذی . 3 این شرط را فراموش میکنید. گفتیم: به پدر و مادرمان اما میرسیم . فرمود: کار به این سادگی نیست . گفته بودم : و لا تقل لهما اف . 4 گفتیم عبادت میکنیم . قرآن میخوانیم . ذکر میگوییم . ما مسلمان های خوبی هستیم! فرمود: لا تمنوا علی اسلامکم ٬ بل الله یمن علیکم ان هداکم للایمان . 5

صادق دانشمند

کم آورده بودیم ٬ حسابی! سرخ شده بودیم! درست مثل شاگردی که تکلیفش را سر هم بندی کرده باشد و حالا پای تخته به تحمل نگاه عتاب آمیز معلم ایستاده باشد! کم آورده بودیم٬ حسابی! درست مثل پرنده ای که در رویای یک پرواز بلند بر اوج اسمان غرق باشد و ناگهان خود را ببیند که از آشیانه اش فقط یک شاخه بالاتر پریده است! همان ها که وقتی میخوانید ٬ گویی صدها خدا دارید؟ همان ها که جز لفظی و خم و راست شدنی ٬ چیزی از آن نمیدانید و بهره ای برای جان ها یتان برنمیگیرید؟

صادق دانشمند

کم آورده بودیم٬ حسابی! اما او مهربان بود٬ مثل همیشه! و آنقدر مهربانیش دیدنی و چشیدنی بود که لمس میشد. با تمام حواس..خون میشد در رگهایمان و جریان پیدا میکرد. هوا میشد در ریه هایمان و جانمان را تازه میکرد. از تمام ذرات هستی فوران میزدو فضاها را زیبا...نه! معطر...نه! نورانی...نه! نمیدانم چه! اما کاری میکرد با جهان که گفتنی نیست. از تمام زیبایی ها و عطرها و نورها٬ زیباتر و معطرتر و نورانی تر بود . انگار معنی این کلمه ها بود به تمام. مثل معلمی که به شاگرد سر به هوایش فرصت جبران بدهد...نه! مثل خدایی که دنبال بهانه باشد تا کوتاهی های بنده مغرورش را ببخشد ٬ اجازه داد تا برویم ٬ بنشینیم و در خلوت خود فکر کنیم. دلمان و عقلمان و قرآنش را که هدیه او بود برداشتیم و در خلوتمان روی تاقچه روبرویی گذاشتیم. میخواستیم خودمان را بگذاریم در معرض قضاوت و ببینیم چه میشود. دلمان گله داشت که صافش نمیکنیم ٬ که چشمه های زلال محبت را در آن نمیگشاییم تا مرداب های کینه را بشویند و ببرند و فضایش را بهاری کنند. میگفت آرزوی یک سر سوزن صداقت دارد.

صادق دانشمند

عقلمان گله داشت که زود به زود به سراغش نمیرویم٬ که با دلمان آشتی اش نمیدهیم. قرآنش گله داشت که نمیخوانیمش که نمیدانیمش ٬ که نمیشناسیمش و نمیشناسانیمش! غم انگیز بود ٬ اما باید باور میکردیم. وحشتناک بود٬ اما باید میپذیرفتیم : از این همه زیبایی و نور و مهربانی که به ما داده بود ٬ غروری حاصلمان شده بود ٬ نمازی که او نمیپسندید ٬ انفاقی که او نمیپسندید٬ احترامی که او نمیپسندید ٬ و... آری٬ درست بود. باید به ما میگفت آمنوا! این ایمان که ما داشتیم درست مثل یک ساختمان کلنگی ٬ باید فرو میریخت ٬ گود برداری میشد ٬ با روش های ضد زلزله از پی ساخته میشد ٬ با مصالح مرغوب از کارخانه های استاندارد یک بار دیگر چیده میشد و بالا می امد. باید به ما میگفت آمنوا و ما باید صبر میکردیم تا هر وقت دیدیم موقع گفتن اشهد ان لا اله ... هیچ کلمه دیگری غیر از حروف زلال الله از عمق سرچشمه های جانمان بر لب جاری نمیشود٬ مال و مقام و خانواده و چه و چه از هر سوی ذهن و دلمان لبریز نمیشوند٬ حشره غرور از سر و کولمان بالا نمیرود٬ بگوییم بنده اوییم و صادقانه و عاشقانه ٬ خنکای دلنشین ایمان ناب را بر کویر خشک جان های تشنه مان بچشانیم.

صادق دانشمند

سلام. البته متن رو از پایین شروع کن به بالا. از ادعا میکردیم که...

میزبان

تک سواران چه غریبند هنوز... نوشته های شما دلنشین و پر محتوا ست. موفق باشید[گل]

سایت دانلود نرم افزار

سلام. با توجه به محتوای خوبی که دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین.