مشایی: دست شیطان در نوروز بسته می‌شود!

  مشایی: دست شیطان  در نوروز بسته می‌شود!

نوروز یکی از شعائر الهی و مظهر بیداری و هوشیاری است و شیطان در نوروز دست بسته می‌شود و فرشتگان مهر الهی را از عرش به فرش می‌آورند!
رئیس دفتر حاشیه ساز رئیس جمهوری  که پیش از این از  هوشنگ امیراحمدی (جاسوس سازمان سیا) برای حضور در تهران دعوت کرده بود گفت: نوروز یکی از شعائر الهی و مظهر بیداری و هوشیاری است و شیطان در نوروز دست بسته می‌شود.

اسفندیار رحیم مشائی که پس از 25 بهمن تا کنون به خبرسازی و سخن پراکنی حاشیه ساز نپرداخته بود ، در مراسم افتتاح جشنواره بزرگ آیین‌های نوروزی (اقوام ایران زمین) که  در فرهنگسرای خانات برگزار شد گفت:  انسان کامل که امروز حضرت ولی عصر (عج) است مظهر تام و تمام انسانیت است و یکی از زیباترین نام‌های امام عصر این است که می‌گوییم سلام بر تو ای بهار آدمیان ضمن اینکه انسان کامل بهار آدمیان، میزان، محور و قطب است همچنین بهار زندگی‌بخش است. انسان کامل به انسان‌ها حیات می‌بخشد.

وی بیان گقت: در ادامه به حضرت ولی عصر (عج) می‌گوییم سلام بر تو ای خرمی دوران! و امام زمان را به نام خرمی دوران می‌شناسیم و مظهر همه ظرافت‌ها، لطافت‌ها، گرمی‌ها و روشنایی‌ها بهار است همچنین نوروز پیش از هر چیزی مبتنی بر بهار است و تمام ملت‌های دنیا سال نو دارند.


وی ادامه داد: آنهایی که بین نوروز از مظاهر دینی تفاوت قائل می‌شوند با مظاهر الهی آشنایی ندارند چرا که نوروز یک حقیقت است و مظهر لطف، صمیمیت و نوع دوستی، عشق، صفا، مهربانی و عینیت است و سرچشمه وفا است.

مشایی با بیان اینکه در نوروز خوبی‌ها دیده می‌شود، بیان کرد: در نوروز بدی‌ها کنار می‌رود و بزرگترها خزینه معرفت خود را در اختیار کوچکترها قرار می‌دهند و کوچکترها نیز ارزشگذاری می‌کنند همچنین در نوروز اتحاد به جامعه ارزانی می‌شود و فرشتگان مهر الهی را از عرش به فرش می‌آورند.
رئیس دفتر رئیس جمهور! افزود: در نوروز شیطان دست بسته می‌شود و میل به نیکی کردن در انسان‌ها زنده شده ضمن اینکه ریشه نوروز بسیار بسیار قدیمی است و در تاریخ و روایت‌های اسلامی دیده می‌‌شود که نوروز عمیق و ریشه‌دار است.

وی اظهار داشت: نوروز مظهر بیداری و هوشیاری انسان است و همچنان که طبیعت سر از بالش خواب زمستانی برمی‌دارد انسان نیز در نوروز از خواب غفلت بیدار می‌شود همچنین شکر نوروز نیز می‌تواند زیبا باشد و علامت فکر و اندیشه، رویش و سرزندگی و حیات در انسان است.

مشایی گفت: بنده افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم و در کشوری زندگی می‌کنیم که نوروزش نماد عشق، محبت و معرفت است و پیشاپیش این نوروز را به همه انسان‌های جهان تبریک می‌گویم.

مشایی ادامه داد: خدا اراده کرده که آدمیان را از یک مرد و زن اما در قالب فرهنگ‌های مختلف و شکل و قیافه‌های مختلف بیافریند تا زیبایی را عرضه کند اما در آستانه فصل جهانی شدن انسان باید به دنیا، منطق و فرهنگ ناب اسلام و نوروز را عرضه کند. وی افزود: این است که نوروز جهانی شده و ملت‌های دنیا نوروز را به عنوان یک روز جهانی قبول کرده‌اند همچنین بنده امیدوارم روحیه انسانی و الهی جای خودخواهی را بگیرد و نیاز به صلح و آرامش به تمام جهان عرضه شود.

مشائی گفت: آینده از آن همه مردم دنیاست و آنهایی که می‌خواهند خود را تحمیل کنند هر چه می‌گذرد به انزوا می‌روند و فردا روز شکست شیطان است و روز پیروزی اندیشه خدایی است که در کلیت جهان متجلی است.
اگه بخواهیم اسم اینو سوتی نذاریم چی باید بذاریم  چرا بضعیها درحد واندازه خودشون نظر نمیدن
/ 0 نظر / 5 بازدید