سید حسن نصرالله از امام خامنه ای میگوید

سید حسن نصرالله در خصوص روش تفکر و مدیریت امام خامنه‌ای در زمینه‌های مختلف عنوان داشت: در این زمینه شواهد مختلفی وجود دارد. اولین مساله به کنفرانس سال 1991 مادرید برمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در ادامه سخنانش در کنفرانس "نوآوری و اجتهاد" در بیروت، گفت: در آن زمان در خصوص موفقیت روند سازش صحبت می‌شد و این که آمریکایی‌ها این مساله را تحمیل کردند. اما نظر امام خامنه‌ای در این زمینه متفاوت بود. وی معتقد بود که این کنفرانس نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت و روند سازش موفق نخواهد بود. آمریکا نیز نخواهد توانست این مساله را تحمیل کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: بعد از گذشت تقریبا 20 سال امروز از زبان کسانی که در مذاکرات با اسرائیل حضور داشته و برخی شخصیت‌ها که در کنفرانس مادرید مشارکت داشتند، می‌شنویم که از گذشت دو دهه ناامیدی، شکست و سرگردانی سخن می‌گویند که در نهایت به روند به اصطلاح مذاکرات انجامید.

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: مدرک و شاهد دوم مساله‌ی مذاکرات سوریه و اسرائیل در سال 1996 و شرایط موجود در منطقه در آن زمان است. در آن زمان گفته می‌شد که روند سازش موفقیت آمیز بوده و شرط اصلی برای موفقیت این روند به رسمیت شناختن مرزهای 4 ژوئن سال 1967 از سوی اسرائیل است. برخی به ما می‌گفتند که خود را خسته نکنیم و تمام مسائل به پایان رسیده است و هیچ نیازی به فداکاری و تقدیم خون خود وجود ندارد. برخی از آنها از ما می‌خواستند تا به سمت سازش حرکت کنیم.

وی در ادامه افزود: در بیرون از این نشست و در ایران تحلیل دیگری وجود داشت. امام خامنه‌ای معتقد بود که این روند به پایان نخواهد رسید و روند سازش موفق نخواهد بود. وی به ما پیشنهاد ادامه مقاومت را داد. امام خامنه‌ای به ما تاکید کرد که فعالیت‌ها و جهاد خود را افزایش دهیم تا به پیروزی دست یابیم.

سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: امام خامنه‌ای همواره بر اصل پیروزی مقاومت تاکید داشت و به ما می‌گفت که به پیروزی مقاومت ایمان دارد. امام خامنه‌ای بعد از سال 1996 عنوان داشت که اسرائیل توانایی حمله دوباره به لبنان را ندارد و حتی نمی‌تواند عقب نشینی کند.

اسرائیل توانایی باقی ماندن در موضع خود را ندارد و ما باید منتظر باشیم ببینیم اسرائیل چه خواهد کرد. اما همه مسائل به ادامه یافتن مقاومت بستگی دارد.

وی در ادامه افزود: در اواخر سال 1999 انتخابات ریاست دولت در اسرائیل میان بنیامین نتانیاهو و ایهود باراک برگزار شد. باراک تهدید کرد که در ماه ژوئیه از جنوب لبنان عقب نشینی خواهد کرد. وی قصد داشت به تضمین‌های امنیتی از سوی دولت لبنان و یا حافظ اسد، رئیس وقت جمهوری سوریه دست یابد اما شکست خورد. شرایط در آن زمان بیانگر آن بود که وی از جنوب لبنان عقب نشینی نخواهد کرد. ما با امام خامنه‌ای در آن زمان دیدار داشتیم و او به ما گفت که پیروزی شما در لبنان بسیار نزدیک است. این پیروزی از آنچه که شما فکر می‌کنید نزدیک‌تر است. این اظهارات با اطلاعات و تحلیل‌های آن زمان در تضاد بود. حتی در آن زمان اطلاعاتی در خصوص آمادگی اسرائیل برای عقب نشینی وجود نداشت.

سید حسن نصرالله ادامه داد: امام خامنه‌ای به ما گفت که خود را برای این پیروزی آماده کنید و سخنرانی سیاسی خود را بعد از عقب نشینی آماده کنید. به همین دلیل بعد از عقب نشینی اسرائیل ما شگفت زده نشده و خود را برای این مساله آماده کرده بودیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین عنوان داشت: در جریان جنگ ژوئیه که با هدف از بین بردن مقاومت در لبنان صورت گرفت و شما همگان شاهد خشونت‌های اسرائیل در آن زمان بویژه در روزهای اول بودید و برخی در آن زمان معتقد بودند که پیروزی در این جنگ و یا سالم ماندن در جریان این جنگ نوعی جنون و دیوانگی است. پیام شفاهی امام خامنه‌ای توسط یکی از دوستان در ضاحیه جنوبی به دست من رسید.

دبیرکل حزب الله لبنان عنوان داشت: امام خامنه‌ای در این پیام به ما گفت این جنگ شبیه‌ترین جنگ به جنگ احزاب در زمان پیامبر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان،‌ در ادامه سخنرانی‌اش در کنفرانس "نوآوری و اجتهاد" افزود: در زمان پیامبر اسلام، قریش و یهودیان مدینه تمام توان خود را بکار گرفتند و پیامبر و یاران وی را محاصره کردند. جنگ ژوئیه بسیار شبیه جنگ احزاب است، اما شما به خداوند توکل کنید. من به شما می‌گویم که حتما پیروز خواهید شد، بلکه بالاتر. معتقدم زمانی که این جنگ به پایان برسد، قدرت و توان شما افزایش خواهد یافت.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: در خصوص دیگر شواهد و دلایل در زمینه‌ی روش تفکر و دیدگاه‌های امام خامنه‌ای، باید بگویم که بعد از حوادث 11 سپتامبر سال 2001 دیدیم که چگونه تمام دلها به لرزه افتاد. بسیاری معتقد بودند که منطقه ما وارد دوره‌ی سیطره و تسلط آمریکا شده است، به طوری که سیطره‌ی آمریکا در منطقه ما 100 سال و بلکه بیشتر به طول خواهد انجامید.

وی گفت: برخی جنگ عراق را شبیه به جنگ‌های صلیبی می‌دانستند. من در سفر خود به ایران در این زمینه از امام خامنه‌ای سوال کردم. وی در پاسخ به من جوابی بر خلاف آنچه که در منطقه شایع است و حتی برخی از مسئولان جمهوری اسلامی معتقد بودند که این شرایط شرایط جدیدی در خاورمیانه است و ما باید در خصوص سازش با دولت آمریکا سخن بگوییم، داد. امام خامنه‌ای به من گفت "نگران نباشید. آمریکا به اوج خود رسیده است و این اوج، آغازی برای فروپاشی و از بین رفتن به شمار می‌آید. زمانی که آمریکایی‌ها به افغانستان و عراق می‌روند، در واقع به سمت نابودی و پرتگاه حرکت می‌کنند. آمریکا نمی‌تواند منافع خود را از طریق نظام‌های وابسته به خود در منطقه محقق ساخته و از منافع خود دفاع کند و مجبور می‌شود تمام ناوگان‌های سراسر جهان را به منطقه خاورمیانه گسیل کند. این مساله بیانگر ناتوانی آمریکا است نه قدرت آن.

سید حسن نصرالله همچنین عنوان داشت: امام خامنه‌ای در ادامه تاکید کرد "بنابراین زمانی که آمریکایی‌ها به خاورمیانه می‌آیند، در آینده‌ای نزدیک غرق خواهند شد و به دنبال راهکاری برای برون رفت از آن شرایط خواهند گشت". طی دهه‌ گذشته امت ما با خطرناک‌ترین جنگ در تاریخ خود مواجه شد، اما امام خامنه‌ای با تدبیر و درایت خود این مبارزه را رهبری کرد. در سال 1996 ما شاهد آن بودیم که جنبش‌های حماس و جهاد فلسطین به صورت خاصی مورد حملات بسیار شدیدی قرار گرفتند به طوری که برخی معتقد بودند که دیگر هیچ توان و قدرتی برای مقاومت فلسطین در خصوص انجام عملیات باقی نمانده است. اما عملیات استشهادی در قدس و تل آویو، رژیم صهیونیستی را لرزاند. بعد از آن شاهد تنش در جنوب لبنان بودیم. نشست شرم الشیخ با حضور رهبران جهان برای دفاع از اسرائیل و محکوم کردن به اصطلاح تروریسم برگزار شد. آنها اسم جنبش جهاد، حزب الله و حماس را جزء این موارد دانستند و آنها را تهدید کردند. قطعنامه‌هایی نیز برای تحریم این جنبش‌ها صادر شد. بعد از آن شاهد جنگ خوشه‌های خشم در آوریل سال 1996 بودیم. بعد از آن نتانیاهو آمد و اسرائیل به خانه‌ی اول بازگشت.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: امام خامنه‌ای معتقد است که اسرائیل رو به نابودی است. وی همچنین معتقد است که این مساله در آینده روی نخواهد داد، بلکه در زمان نزدیکی اتفاق می‌افتد. وی معتقد است که سازش با اسرائیل نتیجه بخش نخواهد بود و تمام آنچه که در خصوص مساله فلسطین و منطقه خاورمیانه از انجام مذاکرات مستقیم گرفته تا جنبش‌های مقاومت و تلاش‌های مردم فلسطین روی می‌دهد، بیانگر اراده و خواست محکم این ملت مقاوم است و نشان می‌دهد ما در مقابل نسلی از ملت فلسطین قرار داریم که امید بسیار قدرتمندی برای بازگشت به سرزمین خود دارند.

سید حسن نصرالله همچنین عنوان داشت: ما زمانی سخنان امام خامنه‌ای در خصوص اسرائیل را درک می‌کنیم که دستاوردهای مقاومت و تجربه جنگ ژوئیه و جنگ غزه را ارزیابی کنیم. در آن زمان خواهیم فهمید که اسرائیل به سمت نابودی در زمان نزدیکی حرکت می‌کند و این دیدگاه بر پایه‌ی شجاعت این رهبر بنا شده است.

وی در ادامه افزود: طی دوره‌ی گذشته امت ما با جنگ بسیار سختی در تاریخ رو به رو بوده است، به طوری که آمریکا و همپیمانان آن با تمام قدرت و امکانات خود برای تسلط بر منطقه خاورمیانه و براندازی نظام‌های مخالف وارد صحنه شدند، اما امام خامنه‌ای با تدبیر و شجاعت این جنگ را مدیریت کرد. تاکنون جزئیات بسیاری در این زمینه پنهان مانده است.

/ 8 نظر / 6 بازدید
سپیده

لیله الرغایب ، یعنی شب آرزوها ، شبی که در وصف آن گفته اند خداوند در آن بسیار عطا کند و بسیار ببخشد.بیایید در این شب دعا کنیم که إن شاءالله به زودی آقامون، صاحب اختیارمون ظهور کنه. سلام داداش محمد حسین توی این شب عزیز من و دوستانم رو هم از دعای خیرتون فراموش نکنین در غم هجر رخ ماه تو در سوز و گدازیم تا به کی زین غم جانکاه بسوزیم و بسازیم شب هجران تو آخر نشود رخ ننمایی در همه دهر تو در نازی و ما گرد نیازیم آید آن روز که در بازکنی پرده گشایی تا به خاک قدمت جان و سر خویش ببازیم به اشارت اگرم وعده دیدار دهد یار تا پس از مرگ به وجد آمده در ساز و نوازیم ساقی از آن خم پنهان که ز بیگانه نهان است باده در ساغر ما ریز که ما محرم رازیم اللهم عجل لولیک الفرج

مریم

سلام ممنون از حضورتون

ک.زینالی

با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون تا اینجا که عالی دادم مونده دو سه تاش که اونا رم انشاءالله خوب میدم

لاله سرخ

سلام سرباز جنگ نرم ما همواره حامي آيت الله خامنه اي باقي خواهيم ماند انشالله. و به خدا پناه مي برم از شر فتنه هاي زمونه... اللهم عجل لوليك الفرج التماس دعا

فاطمه***محکم

[گل]سلام برادر خوبم . . . اشکهایتان مستجاب ... انشاءالله به همین زودی بیاید پابوس آقا ... حتما سلامتونو میرسونم... گرچه رسیده همون موقع ... حتما ... التماس دعا [گل]

امیرعلی

سلام[گل][گل]خیلی جای تاسف داره که یه نفر از کشور غریب به حضرت اقا میگن امام خامنه ای اونوقت ما میگیم رهبر[افسوس]نمیدونیم که رهبر یه واژه انگلیسیه[ناراحت]... اللهم احفظ قائدناالامام خامنه ای

اسماعیل زرین

سلام وب خوبی دارید امیدوارم موفق باشید یا علی مدد[قلب]

zedeeslamehaghighi

سلام، تمام کشورهایی که سالهاست نیروی اتمی‌ استفاده میکنند تصمیم گرفتند که تا ۱۵ سال دیگر از این بهره برداری دست بکشند. آلمان ، ژاپن، هند و غیره. دنیا دنبال بهره بردار از نیروی خورشید، با د ، امواج دریا و اینکه چگونه میشود این دنیا را حفظ کرد،هست. به نظر میاید که ما فقط دنبال تخریب دنیا و ادمهایش هستیم. من فدایی امام هستم و انشا‌الله روزی تمام انسانهای این دنیا عین ما مسلمان شیعه خواهند شد اما آیا آن روز دنیایی وجود خواهد داشت؟ بهانه انرژی اتمی‌ و یا حتی استقفرلله وعده امام زمان فقط برای سرگرمی ما مردم هست تا آقای احمدی‌نژاد و فامیلهاش بتوانند به راحتی‌ دزدی بکنند.